II edycja Podkowiańskiego spaceru z… ?Nocami i dniami?

PROGRAM (do pobrania)      TRASA SPACERU (do pobrania)

Spacer_PlakatTermin: 27.08.2016 r. (ostatnia sobota sierpnia) w godz. 12.00 – 16.00
Początek spaceru: siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej, ul. Błońska 50, Podkowa Leśna
Zakończenie spaceru: ul. Pochyła 3B, Żółwin
Dojazd: kolejką WKD ze stacji Warszawa Zachodnia. Odjazd godz. 10.33
Osoby zainteresowane pomocą w dotarciu na miejsce prosimy o kontakt z Fundacją VIS MAIOR pod nr telefonu: 22 370 28 75, mail: biuro@fundacjavismaior.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Podkowiańskiego spaceru z? W tym roku będą to ?Noce i dnie? Marii Dąbrowskiej. Gośćmi honorowymi będą: dr hab. Ewa Elżbieta Głębicka, profesor nadzwyczajny, kierownik Pracowni Dokumentacji Literatury Współczesnej Instytutu Badań Literackich PAN, która opracowała prezentowaną podczas wydarzenia korespondencję oraz oraz Wanda Kłosińska długoletni dyrektor Biblioteki im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Kanwę wydarzenia stanowić będą fragmenty korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich z lat 1909-1925 pt. ?Ich noce i dnie? w interpretacji aktorów: Bożeny Furczyk i Marcina Popczyńskiego.
Przewidziana jest też niespodzianka nawiązująca do jednej ze scen ekranizacji powieści Marii Dąbrowskiej oraz poczęstunek.

PARTNERZY:

logo_larix

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca

Fundacja Vis Maior

Dział Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego