Po II Podkowiańskim spacerze z… „Nocami i dniami”

zd10W sobotę 27 sierpnia r. odbył się II Podkowiański spacer z… „Nocami i dniami”. (OBEJRZYJ FILM TUTAJ)

Kanwę wydarzenia stanowiły (wydane w 2001 r. przez Wydawnictwo „Iskry”, opracowane przez dr Ewę Głębicką) fragmenty korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich z lat 1909-1925 pt. ?Ich noce i dnie? w interpretacji aktorów:

Bożeny Furczyk

Marcina Popczyńskiego,

którzy wcielili się także w role Barbary i Bogumiła Niechciców.

Artur Tusiński – Burmistrz Podkowy Leśnej,

zaprezentował postać Józefa Toliboskiego

i  był najważniejszą postacią – kulminacyjnej, mrożącej krew w żyłach sceny. Dzięki hartowi ducha i odwadze zaprezentowanym podczas wyprawy po nenufary, której finał został przyjęty owacjami na stojąco, stał się bohaterem niezapomnianego wydarzenia, jakim zostanie w naszej pamięci II Podkowiański spacer z… „Nocami i dniami”. Niewątpliwym atutem spaceru były stroje z epoki, w których występowali zarówno aktorzy, jak i uczestnicy „Spaceru”. Dzięki doskonałej pogodzie oraz jeszcze wspanialszej publiczności mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwsze fotografie ze „Spaceru”. Już za rok 2 września 2017 Biblioteka podkowiańska będzie miała zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III edycji Podkowiańskiego spaceru z?  ?Ogniem i mieczem?, obfitującym w jeszcze bardziej zaskakujące niespodzianki.

Do zobaczenia za rok – 9 września 2017 r. (II sobota września 2017)

Dorota Skotnicka
Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej