11 czerwca 2022 – Otwarte Ogrody w Bibliotece

DKK 1024x775, Biblioteka podkowiańska

11 czerwca 2022 w sobotę o godz. 12.30

Jurta Otwarte Ogrody 2022 OO 2022, Biblioteka podkowiańska

Biblioteka podkowiańska zaprosiła swych Czytelników do Ogrodu literackiego (Nr 11) zorganizowanego we współpracy z Instytutem Książki, Fundacją Vegemisja oraz Urzędem Miasta Podkowy Leśnej w osobie Artura Niedzińskiego.

Gościem specjalnym była Dżenneta Bogdanowicz – mistrzyni świata w pieczeniu babki i kiszki ziemniaczanej, Tatarka z Kruszynian często zwanych tyglem kulturowym, gdyż krzyżują się tu 3 wielkie religie – katolicka, muzułmańska i prawosławna, a także organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Kuchni Tatarskiej (www.kruszyniany.pl).

Dodatkową atrakcją była degustacja specjałów tradycyjnej kuchni Tatarów i pokaz łuczniczy, strzelanie z łuku pod okiem instruktora, zapisy do sekcji łuczniczej.

DKK 1024x775, Biblioteka podkowiańska

W ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się, finansowane ze środków Instytutu Książki,

spotkanie autorskie Wojciecha Koronkiewicza – dziennikarza z Białegostoku prowadzącego w lokalnym Radiu Akadera cykl audycji „Niezwykłe Podlaskie”. Urodzony w Białymstoku. Mieszkał pół roku w Paryżu, Nowym Jorku i Warszawie, ale zawsze wracał. W Białymstoku czuje się najlepiej. Rodzina katolicka, ale dziadek był prawosławny. W dodatku maszynista! Na parowozie jeździł. Jak go babcia zobaczyła, ślub w tydzień był!

Wojciech Koronkiewicz jest dziennikarzem. Kiedyś wiersze pisał i po ścianach malował. Filmy kręcił. Teraz wyprowadza psy ze schroniska. Jeździ rowerem.

Autor dwóch książek. W roku 2020 wydał „Z Matką Boską na rowerze. Podróż do cudownych obrazów, ikon i świętych źródeł Podlasia”. W 2021 ukazała się kolejna książka „Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków”.

DKK2 6 1024x133, Biblioteka podkowiańskaOgrody Koronkiewicz 2022 OO 2022, Biblioteka podkowiańska

DKK2 6 1024x133, Biblioteka podkowiańska

Ogrody Bogdanowicz 2022 OO 2022, Biblioteka podkowiańska