Few, Biblioteka podkowiańska

Ogrodowe spotkanie z Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej

Otwarte Ogrody 2024 Www 1, Biblioteka podkowiańska

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki podkowiańskiej 8 czerwca 2024 r. o godz. 12.00 na spotkanie wokół książki „Ostatni tacy przyjaciele Komeda. Hłasko. Niziński” z jej autorem Tomaszem Lachem – synem Zofii Komedowej mające się odbyć w ramach XX edycji Festiwalu Otwartych Ogrodów w Podkowie Leśnej

Spotkanie prowadzić będzie Igor Mertyn scenarzysta filmu o historii pierwszego polskiego zespołu jazzowego pt. “Na zawsze Melomani” prezentowanego dwukrotnie przez podkowiańskie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich.

Wysłuchamy fragmentów książki w mistrzowskiej interpretacji aktora Marcina Popczyńskiego.

LOGO WYSTAWY, Biblioteka podkowiańska

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa wypożyczona z Muzeum Jazzu w Warszawie pt. „Komeda” nt. najważniejszych wydarzeń z życia Krzysztofa Komedy, ilustrując je: fotografiami, plakatami, afiszami i okładkami płyt z tych wydarzeń. Prezentacji wystawy dokona jej autor Andrzej Rumianowski.

1 MUZ JAZZU, Biblioteka podkowiańska

Tło dźwiękowe wydarzenia stanowić będzie muzyka wraz zapowiedziami Leopolda Tyrmanda pochodząca z płyty: Jazz 56 : I  Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej w Sopocie (live)