DKK, Biblioteka podkowiańska

Spotkania z Renatą Piątkowską

IMG 4092, Biblioteka podkowiańska
Renata Piątkowska

Szanowni Czytelnicy!

DKK, Biblioteka podkowiańska
Instytut Książki DKK

 

Renata Piatkowska Resized 20220222 101137053, Biblioteka podkowiańska
Renata Piątkowska

1 czerwca 2023 r. obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia Biblioteka podkowiańska zorganizowała dwa spotkania z Renatą Piątkowską, które realizowane są w ramach DKK pod egidą Instytutu Książki.

Pierwsze na podstawie książki o tym samym tytule pn.: “Ciekawe co będzie jutro…” w Przedszkolu Miejskim im. Krasnala Hałabały.

Drugie pn.: “Zbój, Mruk i reszta, czyli nasi bracia mniejsi w książkach Renaty Piątkowskiej” w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich ponad 50.

Zboj, Biblioteka podkowiańska
Renata Piątkowska Zbój
Mruk, Biblioteka podkowiańska
Renata Piątkowska Mruk

Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, jest ambasadorką akcji “Cała Polska Czyta Dzieciom“. Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: “Przecinek i Kropka” oraz “Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży”, statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

DKK Logo, Biblioteka podkowiańskaLogo Ik Mini, Biblioteka podkowiańska 

Serdecznie zapraszam

Dorota Skotnicka

Dyrektor

 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej

Skip to content