DKK, Biblioteka podkowiańska

Spotkanie z Grzegorzem Piątkiem

Logo Ik Mini, Biblioteka podkowiańska
DKK2 5, Biblioteka podkowiańska
W piątek 19 kwietnia 2024 r. odbyło się przedpremierowe spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem wokół książki pt.: „ Starzyński. Prezydent z pomnika”.
Piatek Plakat Maly, Biblioteka podkowiańska
Plakat spotkanie autorskie z Grzegorzem Piątkiem 19 kwietnia 2024 godz. 18.00 Pałacyk Lilpopa 18, Podkowa Leśna
Było nam niezmiernie miło widzieć Państwa tak licznie przybyłych, mimo ulewnego deszczu do  goszczącego nas Pałacyku Kasyna w Podkowie Leśnej.
Pan Grzegorz Piątek w zajmujący sposób opowiadał o książce i odpowiadając na pytania publiczności rozwinął wątki jedynie zasygnalizowane tekście. Prowadzący Pan  Michał Burszta dzięki wnikliwej analizie tekstu i bazujących na niej pytaniach zachęcił Autora, aby uchylił rąbka tajemnicy związanej z powstaniem książki, jak i trudnościami wynikłym podczas kwerendy. Natomiast dzięki mistrzowskiej interpretacji fragmentów tekstu  dokonanej przez Pana Marcina Popczyńskiego zaspokojone zostało zainteresowanie, nieznanym jeszcze tekstem. Oficjalnie książka dopiero za kilka dni pojawi się na półkach księgarskich, lecz nasz podkowiański księgarz Pan Jerzy Adamski zaproponował uczestnikom spotkania możliwość jej nabycia, z czego skrzętnie skorzystali, ustawiając się następnie w kolejce, aby poprosić o autograf Autora.
Kilka pozostałych egzemplarzy, jeszcze przed  oficjalną premierą nabyć można w naszej Księgarni w Podkowie Leśnej.
Pragnę też złożyć podziękowania Panu Mariuszowi Płoszaj-Mazurkowi Dyrektorowi Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich oraz całemu Zespołowi CKiO ze szczególnym uwzględnieniem Pani Agnieszki Wojcierowskiej za wspaniałą współpracę i wysiłek włożony w organizację przedsięwzięcia.
Starzynski 21, Biblioteka podkowiańska

Grzegorz Piątek (ur. 1980) – z wykształcenia architekt – wierzy, ale nie praktykuje. Autor poczytnych i nagradzanych książek. „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949″ (2020) znalazło się w finale Nagrody Literackiej Nike 2021. „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939″ (2022) została uhonorowana Nike Publiczności 2023 i Nagrodą Literacką Gdynia, a autor otrzymał Paszport „Polityki” w kategorii literatura. Współtworzył zbiór rozmów „Lukier i mięso. Wokół architektury w Polsce po 1989 roku” (2012). Ponadto opublikował biografie „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski – architekt salonu i władzy” (2021) oraz „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (2016), której nowe wydanie trzymają Państwo w rękach.

Skip to content