Legimi 1, Biblioteka podkowiańska

Najczęściej zadawane pytania dotyczące korzystania z bazy Legimi

Legimi 1 1024x331, Biblioteka podkowiańska

1. Czy wypożyczanie ebooków i audiobooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie ebooków i audiobooków jest nieodpłatne.

2. Czy trzeba być czytelnikiem Biblioteki podkowiańskiej, by wypożyczać ebooki i audiobooki?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej. W celu zapisu i otrzymania karty czytelnika, należy udać się do Biblioteki podkowiańskiej.

3. Czy można wypożyczać ebooki i audiobooki online?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy skontaktować się z Biblioteką podkowiańską (warunkiem jest posiadanie ważnej karty czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie
http://www.legimi.pl/podkowianieczytaja/ Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

4. Na jak długo można wypożyczać ebooki i audiobooki?
Otrzymany z Biblioteki podkowiańskiej kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany. Po upływie, należy skontaktować się z Biblioteką podkowiańską w celu otrzymania nowego kodu. Ebooki i audiobooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy zwrócić się do Biblioteki podkowiańskiej w celu uzyskania nowego kodu.

5. Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach wykupionego przez limitu stron i minut, każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Otrzymanie przez czytelnika komunikatu o przekroczeniu limitu stron lub minut, oznacza to, że wyczerpała się pula wykupionych przez Bibliotekę podkowiańską stron i minut.

6. Na jakich urządzeniach można czytać i odsłuchiwać wypożyczone ebooki i audiobooki?
W celu skorzystania z ebooków i audiobooków należy posługiwać się urządzeniami z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektórymi czytnikami ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze, jednocześnie na 2 urządzeniach.

7. Czy wypożyczane z Biblioteki podkowiańskiej w ramach usługi Legimi ebooki można odtwarzać na czytnikach Kindle’a?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle. Lista certyfikowanych przez Legimi czytników znajduje się pod adresem https://www.legimi.pl/pobierz-legimi/certyfikowane-czytniki/

8. Czy czytanie i odsłuchiwanie ebooki i audiobooków odbywa się wyłącznie w trybie online?
Po pobraniu ebooki i audiobooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By