Zrzut Ekranu 2023 07 30 O 11.49.27, Biblioteka podkowiańska

„Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece? Informacja dla rodziców

Dyplom, Biblioteka podkowiańska
Wielki Człowiek Mała Książka Dyplom 2022

Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece? Informacja dla rodziców

1. Odwiedźcie Państwo z dzieckiem Bibliotekę podkowiańską (ul. Błońska 50, Podkowa Leśna link_godziny otwarcia), gdzie można odebrać Wyprawkę!
  2. Proszę poinformować bibliotekarza, że chcecie Państwo przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
  3. Proszę zapisać dziecko do Biblioteki, wypożyczyć książkę i odebrać Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Państwa dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
  4. Proszę pozwolić dziecku samemu dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.
  5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Proszę postarać się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. W tym czasie odłożyć telefon, wyłączyć radio / telewizor, usiąść wygodnie i przytulić się do siebie. Sprawić, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego rodzic i dziecko będą czerpać wielką przyjemność.
  6. Oddajcie Państwo książkę do Biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętajcie o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwólcie maluchowi przykleić na nią naklejkę.
  7. Po uzbieraniu 10 naklejek Państwa dziecko dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Państwa wspólnych przygód z książką.

Biblioteka podkowiańska to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Uczy go samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.