Tyr Mand, Biblioteka podkowiańska

24.08.2024 – Marcel Woźniak spotkanie wokół biografii Leopolda Tyrmanda

Leopold T, Biblioteka podkowiańska

Do zobaczenia niebawem. Już 24 sierpnia 2024 r.  (w sobotę) o godz. 12.00 w ogrodzie Biblioteki podkowiańskiej – Czytelni pod Modrzewiami (Błońska 50, Podkowa Leśna) mam nadzieję spotkać się z Państwem podczas rozmowy wokół dwóch biografii autorstwa Pana Marcela Woźniaka zatytułowanych:

TYRMAND. Pisarz o białych oczach.

Moja śmierć będzie taka, jak moje życie. Biografia Leopolda Tyrmanda.

MARCEL WOŹNIAK – pisarz, scenarzysta telewizyjny, dziennikarz, biograf Leopolda Tyrmanda, autor kryminałów Powtórka (2017), Mgnienie (2017) i Otchłań (2018) oraz licznych opowiadań. Związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, współpracuje z Instytutem Literatury w Krakowie.

Źródło: Instytut Książki

1 MUZ JAZZU, Biblioteka podkowiańska

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wernisaż wypożyczonej przez Muzeum Jazzu plenerowej wystawy:
TYRMAND kalendarium życia  – autorstwa Andrzeja Rumianowskiego Wiceprezesa Fundacji Muzeum Jazzu,
prezentującej życiorys Leopolda Tyrmanda przedstawiony w bardzo zwięzłej formie, zawierającej wszystkie etapy jego życia. Znajdziemy tam także listę wszystkich książek, tytuły esejów, dramatów i scenariuszy przez niego napisanych. Wystawa składa się z 32. plansz.

Tyrmand Wystawa, Biblioteka podkowiańska

Serdecznie zapraszam